Chata Val
Rekreační zařízení se nachází na okraji chráněné krajinné oblasti Třeboňsko na katastrálním území obce Val, nedaleko Veselí nad Lužnicí, na řece Nežárka 800 m nad jezem Metel. Příjezd k rekreačnímu zařízení lze jak od Obce Val cca 3 km, tak od Kardašovi Řečice přes osadu Cikar a Borovanský most, zčásti po asfaltové a zčásti po zpevněné lesní cestě.
Zařízení je vhodné pro klidnou rodinnou rekreaci a odpočinek v malebné přírodě Třeboňské pánve. Pro sportovní aktivitu je tato oblast velmi vyhledávána zvláště u cyklistů, rybářů, vodáků a turistů. V samotném zařízení se lze zabavit dalšími sportovními aktivitami jako volejbal, ruské kuželky, stolní tenis, badminton atd.
Koupání lze v řece přímo v zařízení, nebo v nedaleké Vlkovské pískovně vzdálené 5 km.
Nejbližší obchod s potravinami je v nedaleko vzdálené obci Val a obchodní centrum ve Veselí nad Lužnicí 10 km a Kardašově Rečici 10 km.
Z kulturních památek lze nabídnout: Lázeňské město Třeboň, zámek Červená Lhota, zámek Hluboká nad Vltavou, zámek Jindřichův Hradec, letecké a provaznické muzeum v Deštné, lovecký zámeček Ohrada se zoologickou zahradou Hluboká n/ Vltavou.

Popis
Chata je řešena jako dvě samostatné na sobě nezávislé jednotky pro 4 osoby. Každá jednotka se skládá z verandy, obývacího pokoje (rozkládací sedací soupravou na 2 lůžka, krbové kamna, vestavěná skříň, komoda, konferenční stolek) propojen s kuchyní (dvou plotýnková varná deska, el. trouba, mikrovlnná trouba, lednička s mrazákem, varná konvice), jídelnou (jídelní stůl se 6ti židlemi, vestavěná skříň), pokoj na spaní (palanda, vestavěná skříň) a sociální zařízení (WC, sprchový kout, umyvadlo) o celkové ploše cca 38m². Voda pouze užitková. Pitnou vodu si zajišťuje rekreant. Součástí objektu je pozemek 1230m², (ohniště s posezením společné pro obě jednotky, volejbalové hřiště, stůl na stolní tenis, házenkářská branka, dětský bazén, koš na košíkovou a pískoviště, venkovní posezení pro každou jednotku).

Provoz
Provoz na rekreační chatě: od 15.5 do 15.10.
Letní sezóna: od 16.6 do 15.9.
Mimo letní sezóna: od 15.5 do 16.6 – od 15.9 do15.10
Každé toto období začíná sobotou.
Víkendové pobyty jsou možné pouze mimo letní sezónu, nejméně však 2 dny.

Ceník
Chatová jednotka pro 4 osoby
Letní sezóna: 6.000,- Kč/týden
Mimo letní sezónu: 5.000,- Kč/týden
Víkend pouze mimo sezónu - min. 2 dny: 1.500,- Kč/noc

Rezervace
Mgr. Bašatová Dana
tel.: 731 622 115
e-mail: dkopen@dkopen.cz

 

    

    

    

     

 

Kalendář obsazenosti chaty